Nie stój z boku kiedy umiera człowiek!
Może Ty też kiedyś będziesz potrzebował czyjejś pomocy.

Ile warte jest życie…?!

To pytanie zadają sobie zawsze zespoły pogotowia ratunkowego wtedy,kiedy przyjeżdżają na miejsce wypadku – gdzie toczy się ludzki dramat.
Często niestety się zdarza,iż poszkodowany umiera jeszcze przed przyjazdem karetki – tylko dlatego, że nikt z jego otoczenia nie zna podstawowych czynności ratujących życie.
Z naszej wiedzy wynika bowiem, iż jedynie bardzo mała część naszego społeczeństwa potrafi w odpowiedni sposób udzielić pomocy osobie znajdującej się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.

W trosce o poprawę tej sytuacji Ośrodek Szkolenia Kierowców „PRAWKO” powołał do życia „Szkołę Ratownictwa”, której nadrzędnym celem jest krzewienie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy rzed-medycznej
szczególnie wśród kierowców, od nich to bowiem najczęściej zależy, czy ofiara wypadku przeżyje.

Prowadzone przez naszych doświadczonych instruktorów (lekarzy, pielęgniarzy lub ratowników z wieloletnim doświadczeniem) szkolenia, pozwolą Ci posiąść przede wszystkim praktyczną wiedzę, która realnie zwiększa szansę na przeżycie osoby poszkodowanej (główny nacisk kładziemy na ćwiczenia resuscytacyjne z użyciem fantomów).

Zajęcia powyższe ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prowadzimy tylko dla naszych kursantów i są one bezpłatne.